Nocleg
ATRAKCJE
< WakeFunPark - to miejsce do uprawiania wakeboardingu nad zalewem Janowskim w Janowie Lubelskim. Wakepark powstał w 2016 roku i bazuje na systemie 2.0 marki Primus. Miłośnicy akrobacji mają do dyspozycji kicker, a wszyscy mogą skorzystać z wielu atrakcji dodatkowych jak wypożyczalnia rowerków wodnych, kajaków, beach bar, leżaki, plaża.
< Zoom Natury, a w nim park linowy, escape room, sporty wodne, laboratoria naukowe (energii i recyklingu, awifauny i troposfery, runo leśne), plac energii, park kreatywny, itd.
< Dajbajk - wypożyczalnia rowerów, gokartów.
< Paintball
< Ośrodek Jeździecki Karino
< MOSiR w Janowie Lubelskim a w nim kryta pływalnia, jaskinia solna, kręgielnia.
< Janowski Ośrodek Kultury
CO ZWIEDZIĆ?
Porytowe wzgórze
Miejsce bitwy partyzanckiej, największej na ziemiach polskich, była wynikiem akcji Sturmwind I, związanej z zabezpieczeniem przez wojska niemieckie zaplecza zbliżającego się frontu wschodniego. 14 czerwca 1944 okrążone polskie i radzieckie oddziały partyzanckie (ok. 3 tys. żołnierzy), pod dowództwem ppłk. Nikołaja Prokopiuka , po całodziennej bitwie zdołały wyjść z okrążenia. Siły niemieckie uczestniczące w akcji ocenia się na ok. 30 tys. żołnierzy. Na miejscu bitwy znajduje się cmentarz partyzancki i pomnik według projektu Bronisława Chromego odsłonięty w 1974.
Park Krajobrazowy Lasy Janowskie
Park krajobrazowy na Równinie Biłgorajskiej, między Zaklikowem, a Frampolem. Leży na południowej granicy województwa lubelskiego i w województwie podkarpackim. Utworzony w 1984 w miejscu wcześniejszego (od 1978) Parku Krajobrazowego Nad Branwią. Powierzchnia – 401,22 km², powierzchnia otuliny – 605,37 km²[1]. Obejmuje wschodnią część kompleksu leśnego Lasów Janowskich.
Skansen Kolei Leśnej w Janowie Lubelskim
Muzeum zostało otwarte w październiku 2000 roku. Gromadzi zabytki techniki, związane z funkcjonowaniem Kolei Leśnej w Lasach Janowskich, działającej w latach 1941-1984 na terenie Lasów Janowskich, na trasie pomiędzy Biłgorajem a wsią Lipa.
Szklarnia
Wieś sołecka, obecnie część terenów miejscowości obejmuje rezerwat "Szklarnia" gdzie prowadzona jest hodowla konika biłgorajskiego, zarządzana przez Park Krajobrazowy "Lasy Janowskie". Znajduje się tu symboliczny grób Barbary Mączyńskiej, sanitariuszki oddziału NOW-AK "Ojca Jana", która spłonęła żywcem, uwięziona w jednym z domów. Znajduje się tu także pole biwakowe z zadaszeniem i miejscem na ognisko oraz parking. Szklarnia jest końcowym punktem oznakowanego szlaku rowerowego "Wyprawa do Leśnego Skarbca". Stąd można powrócić drogą asfaltową do Janowa Lubelskiego.
Muzeum Regionalne
Jedyne muzeum w Janowie Lubelskim o tematyce regionalnej. Mieści się aktualnie w budynku Starego Więzienia w Janowie Lubelskim wybudowanego w latach 1825-1826 - obecnie w remoncie. Od 2013 r. w częściowo wyremontowanych salach organizowane są wystawy czasowe. Tymczasowa Siedziba Muzeum - dyrekcja oraz sala wystaw czasowych mieści się w budynku Domu Nauczyciela przy ul. Ogrodowej 16.
Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej
Wybudowany w latach 1694–1769 zespół klasztorny należący do zakonu dominikanów. Składa się z Kościoła Parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela, klasztoru. Jest to miejsce pierwszego, udokumentowanego objawienia Matki Bożej.